Kategorie: Komunikaty

Oto komunikat Zarządu PZJ w sprawie licencji klubów i zawodników. Warto się zapoznać i uniknąć przyszłych niespodzianek na zawodach w styczniu

Komunikat PZJ z dn. 30.12.2016

W związku z licznymi pytaniami, czy licencje klubów, zawodników i koni za rok 2016 będą obowiązywać w pierwszym miesiącu (bądź pierwszych miesiącach) roku 2017, informujemy, że wszystkie licencje wygasły 31 grudnia 2016 roku.

A zatem kluby, zawodnicy i właściciele koni, którzy planują starty w pierwszych miesiącach roku 2017, muszą mieć wykupione licencje przed zawodami, w jakich zamierzają wystartować.

W styczniu roku 2017 nie są zaplanowane żadne zawody rangi ogólnopolskiej, a zatem nie ma powodu, aby powtarzać jednorazowe rozwiązanie z początku roku 2016, które zostało wprowadzone w trybie awaryjnym.

Informujemy jednocześnie o decyzji zarządu (uchwała nr 1174/15/Z/2016), w myśl której wpłaty za rejestracje i licencje będą od 1 stycznia 2017 roku przyjmowane tylko za pośrednictwem systemu opłat (tzw. sklepu internetowego), albo bezpośrednio gotówką bądź kartami płatniczymi w biurze PZJ. Wpłaty na konto PZJ dotyczące rejestracji i licencji nie będą wszczynały procedur rejestracyjno-licencyjnych i będą odsyłane.

Skąd taka decyzja? Praktyka poprzednich lat pokazuje, że około 70 procent wpłat na konto PZJ jest źle opisanych, albo nie jest opisanych w ogóle. Sprawia to wielki kłopot i pochłania mnóstwo czasu pracowników biura na przeprowadzenie „dochodzenia”, kontakty telefoniczne bądź mailowe z osobami, które takich źle opisanych wpłat dokonały. To właśnie takie źle opisane przelewy są jedną z przyczyn zatorów czy opóźnień w terminowym wydawaniu licencji i rejestracji.

Mamy świadomość, że dla wielu osób, które do tej pory nie korzystały z systemu opłat (tzw. sklepu internetowego), będzie to pewien kłopot. Za pierwszym razem zapewne nie będzie łatwo, ale wszyscy musimy dostosować się do zmian, które powinny usprawnić system rejestracji dla dobra całego środowiska.

Mamy też świadomość, że system opłat nie jest idealny, ale będziemy się starali go udoskonalać, korzystając także z Państwa uwag.

Za utrudnienia przepraszamy. Mamy nadzieję, że nasza decyzja w konsekwencji przyniesie wszystkim korzyści. „Wszystkim” – czyli zarówno Państwu, opłacającym licencje czy rejestracje, jak i pracownikom biura PZJ.

zarząd PZJ

Ostatnie posty